مبانی آموزشگاه آرایشگری

آموزشگاه آرایشگری مردانه

آموزشگاه آرایشگری مردانه به محیطی گفته می شود که در آن آموزش حرفه آرایشگری به افراد علاقمند به شغل آرایشگری ارائه می گردد.

این آموزشگاهها به صورت خصوصی مدیریت می شوند و تدریس براساس استاندارد های آموزشی دفتر منابع درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تعیین گردیده و در پایان دوره آموزش، ارزشیابی هنرجویان و ارائه گواهینامه مربوط به واحد آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

لازم به ذکر است جهت دریافت پروانه کسب آرایشگری، متقاضی باید دارای گواهینامه فنی و حرفه ای آرایشگری باشد همچنین گواهینامه های سازمان فنی وحرفه ای مورد تائید سازمان جهانی کار بوده و در تمامی کشورهای جهان دارای اعتبار می باشند.

به همین جهت علاقمندان به حرفه آرایشگری و جوانان جویای کار جهت فراگیری هنر آرایشگری مردانه به دنبال آموزشگاههای معتبر می گردند.

آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در این مقاله سعی دارد به علاقمندان در انتخاب آموزشگاه آرایشگری مردانه معتبر کمک نماید.

ویژگی آموزشگاه آرایشگری معتبر عبارتند از:

محیط و فضای آموزشی مناسب

محیط آموزشی یکی از اولویت های اولیه در ارائه خدمات آموزشی مطلوب به شمار می آید، در بدو ورود مساحت مکان آموزشگاه را در نظر داشته باشید. وجود کارگاههای مستقل و تفکیک شده می تواند از ازدحام و شلوغی محیط آموزشگاه بکاهد.

همچنین فضای آموزشگاه باید آرام و دلنشین باشد رنگ دیوارها و رایحه مطبوع فضای آموزشگاه به شما حس اعتماد بنفس بیشتری می دهد و بر فرآیند یادگیری اثر مثبت می گذارد.

امکانات و تجهیزات آموزشگاه

بهره مندی از تجهیزات بروز شده از جمله صندلی کار، میز پیشخوان و آینه ها باید سالم، تمیز، مرتب و قابل استفاده باشد همچنین آموزشگاه از ابزار کمک آموزشی و تجهیزات لازم در تدریس برخوردار باشد.

اعتبار آموزشگاه

آموزشگاه آرایشگری مردانه باید دارای مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد و در پایان دوره آموزش و شرکت در آزمون باید گواهینامه فنی و حرفه ای صادر گردد. همچنین رتبه اعتباری آموزشگاه که بر پایه اعتبارسنجی آموزشگاه از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای صورت گرفته است را رویت نمائید.

روزمه آموزشگاه

از قبل می توانید با رزومه و مدیریت آموزشگاه از طریق شبکه های اجتماعی و سایت آموزشگاه آشنا شوید. از جمله مواردی که باید پیگیری نمائید.

سابقه فعالیت آموزشگاه، مدیر آموزشگاه و مشاهده فعالیت های مهارتی مدیریت آموزشگاه.

اساتید مجرب

برخورداری از مربیان حرفه ای  که از تخصص و تجربه آموزشی بالا برخوردار باشند و توانایی لازم در انتقال مفاهیم نظری و مهارت عملی در حرفه مد نظر را داشته باشند.

برنامه آموزشی

درزمان مشاوره برنامه آموزشی دقیق وعناوین دوره آموزشی حرفه مربوطه را ازمسئول ثبت نام بخواهید همچنین عناوین دوره آموزشی را با استاندارد سازمان فنی وحرفه ای درسایت استاندارد ملی مهارت تطبق دهید

کار عملی هنرجویان

آموزشگاه آرایشگری مردانه مطلوب آموزشگاهی است که در کنار آموزش نظری مناسب بر روی فعالیت عملی هنرجویان تاکید کرده تا هنرجویان با کار عملی در حرفه آرایشگری و دیگر گرایش ها به مهارت کافی دست یابند.

مبانی آموزش آرایشگری

در این راستا جهت پیشبرد کیفیت آموزشی، مبانی آموزش را استراتژی قرارداده و با در نظر گرفتن استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزشگاه باید در طرح درس خود ترکیبی از دانش نظری و مهارت فنی را با هدف بهینه سازی یادگیری هنرجویان آرایشگری در زمینه دانش و اطلاعات فنی از جمله ارتباط با مشتری، مشاوره، بکارگیری ابزار کار و اجرا عملی پیرایش مو در محیط واقعی کار آموزش دهد.

بازار کار

یکی از ویژگی های آموزشگاه آرایشگری معتبر ورود هنرجویان آموزشگاه به بازار کار می باشد.شما از طریق هنرجویان و یا شبکه های اجتماعی می توانید براحتی به این اطلاعات دست یابید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *