آکادمی هنرمند

شناخت رنگ های گرم و سرد در رنگ آمیزی مو

شناخت رنگ های گرم و سرد در رنگ آمیزی مو این امکان را برای آرایشگر فراهم می سازد که رنگ انتخابی با بیس و رنگ پوست چهره مشتری همخوانی داشته باشد به همین جهت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در این مقاله به تضاد رنگ های گرم و سرد می پردازد.

تضاد رنگ گرم و سرد

از نظر گرم و سرد بودن رنگها به سه دسته تقسیم می شوند.

رنگهای گرم

رنگهای گرم به وضوح قابل دیدن هستند یعنی زودتر به چشم می آیند مثل رنگهای قرمز، نارنجی و زرد در دسته رنگ های گرم قرار دارند.

رنگهای سرد

رنگ های سرد برعکس رنگ های گرم دیرتر به چشم می آیند مثل رنگهای آبی، سبز، بنفش که در دسته رنگ های سرد قرار دارند.

رنگهای خنثی

رنگ های هستند که اثری از خود برجا نمی گذارند مگر اینکه در کنار رنگ دیگری قرار گیرند گرم و یا سرد بودن رنگ  مجاور خود را منعکس می کنند مثل رنگ سیاه، سفید و طیف رنگ های خاکستری.

چگونه می توانیم رنگ مناسب مشتری هایمان را انتخاب کنیم؟

این سوالی است که اکثر هنرجویان می پرسند در جواب این سوال اول باید رنگ چهره مشتری را در نظر بگیریم.

چهره افراد به رنگ سبز تیره و یا به رنگ روشن و سفید متمایل است.

افراد سبزه رنگدانه های پوست آنها به دسته رنگ سرد متمایل است و به همین جهت چهره ای این افراد در دسته سرد قرار دارد. برای هارمونی رنگ بهتر است برای این عده از افراد از رنگ های دسته گرم استفاده شود.

و اما افراد چاق با پوست های روشن و سفید به دسته رنگ های گرم متمایل هستند به همین جهت برای برقراری هارمونی رنگ بهتر است برای این دسته از افراد از رنگ های دسته سرد استفاده کنیم.

و افراد چاق سرخ و سفید چون گونه های آنها رنگدانه ی قرمز دیده می شود پس به سمت گرمی متمایل هستند و آنها را جز دسته های گرم به حساب می آوریم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *