آموزشگاه آرایشگری مردانه ساری

آموزش آرایشگری مردانه تا طراحی مدل مو

آرایشگری مردانه به یکی از حرفه های مورد توجه در سطح جامعه مطرح گشته، هر چند پیرایش موهای سر و صورت از گذشته های دور مورد توجه آقایان بوده و آقایان همواره به مرتب بودن موهای سر و صورت خود اهمیت قائل می شدند.

با این حال امروزه با گسترش دانش آرایشگری و ارتقاء مهارت های علمی طراحی مدل های متنوع مو که با فرم چهره افراد همخوانی داشته باشد، مورد توجه صنعتگران و هنرمندان رشته آرایشگری قرار گرفته است.

همین امر سبب شده بسیاری از جوانان به هنر آرایشگری روی بیاورند و با شرکت در دوره های آموزش آرایشگری این حرفه را به طور تخصصی و حرفه ای فرا گیرند تا به موفقیت شغلی و درآمد مطلوب برسند.

به همین جهت می توان گفت مهارت آرایشگری یکی از حرفه های محبوب جوانان جویای کار تبدیل شده است.

در این راستا آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با انتشار این مقاله سعی دارد آنچه را که جوانان علاقمند به شغل آرایشگری باید از آرایشگری بدانند را در اختیار علاقمندان به هنر آرایش و آرایشگری قرار داده است امید که این مقاله در جهت آمادگی ذهنی عزیزان علاقمند به شغل آرایشگری مفید به فایده قرار گیرد.

آنچه که باید از آرایشگری بدانیم

دنیای آرایش همگام با مد پیش می رود و هر آینه فرصت های شغلی جدید در آن نمایان می شود برای موفقیت هنرجویان در این حرفه ابتدا باید دانش حرفه را به صورت آکادمیک فرا گرفت و در عین حال باید کوشید تا به مهارتهای فنی در کوتاهی مو و هیرکات های تخصصی از جمله کوتاهی مو در زوایای مختلف، انواع فید، مدل سازی و ترکیب روشهای کوتاهی در مدل سازی مدل مو به طور کامل مسلط شد همچنین به تمامی فرصت های شغلی از جمله رنگ، پروتز مو، متعادل سازی چهره و.. تسلط پیدا کرد و به فراگیری و مهارت آموزی طراحی مو پرداخت.

همانطور که در بالا اشاره کردم این فرآیند با فراگیری دانش آرایشگری همراه با کار عملی امکان پذیر می باشد به همین دلیل یک فرد مبتدی ابتدا باید به آموزشگاه مراجعه نماید تا بتواند دانش و مهارتهای عملی در این حرفه را از پایه فرا گیرد.

یک آموزشگاه خوب و معتبر قادر خواهد بود، یک هنرجوی مبتدی را به یک طراح مدل مو تبدیل نماید. در واقع مدل موهایی که از طرف طراحان مو ارائه می شود همگی برگرفته از ایده های ذهنی خلاق طراح هستند.

طراح مو به فردی گفته می شود که با بررسی دنیای مد، قوه تجسم ذهن، ویژگی های فیزیکی مدل مو و آناتومی چهره زیباترین مدل مو را خلق نماید.

به دلیل اهمیت موضوع در مقالات بعدی به بخش های دیگر موضوع خواهیم پرداخت.

…ادامه دارد

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *