افتر شیو

افترشیو چیست؟

اصلاح صورت و از بین بردن موهای زائد و تمیز نگه داشتن بدن یکی از ملزومات زندگی افراد بوده است.

در این میان بسیاری از آقایان برای اصلاح صورت خود از تیغ استفاده می کنند.

همینطور بسیاری از خانم ها موهای زائد بدن را شیو می کنند، به همین جهت بعد از تراشیدن موهای زائد ممکن است منجر به ملتهب شدن پوست شده و با قرمزشدن سطح پوست مواجه شوید.

برای جلوگیری از این عارضه بعد از هر اصلاح  با استفاده از افترشیو می توانید این مشکل را رفع نمائید، در این میان آموزشگاه آرایشگری هنرمند با ارائه مقاله حاضر نکاتی را در رابطه با افترشیوها بیان می نمائید.

افترشیو چیست؟

افترشیو در دسته محصولات آرایشی و بهداشتی قرار دارد که بعد از تراشیدن موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرد و مانع التهاب و قرمز شدن سطح پوست شده، همینطور از عفونی شدن هرگونه خراش و بریدگی که در زمان اصلاح ممکن است پیش بیاید جلوگیری می نماید.

ترکیبات افترشیو

در هنگام خرید افترشیو، برچسب مواد متشکله که بر روی افترشیو چسبانده شده است را بخوانید.

عناصر تشکیل دهنده افترشیو مناسب، باید ترکیبات زیر را دارا باشد.

کره شیا: این محصول ضد التهاب بوده برای پوست مفید است.

روغن های طبیعی برای مرطوب نگه داشتن پوست و همینطور جلوگیری از رفع رطوبت پوست مفید است از جمله: دانه انگور، آووکادو، بادام، زیتون، جوجویا، ماکادمیا در بین روغن ها یکی از روغن هایی که باید در افترشیو نگاه ویژه ای به آن داشت گلیسیرین است، گلیسیرین سلول های پوست را که خشک شده اند مجدا ترمیم، آبرسانی و بازسازی می کند.

مواد متشکله دیگری که در ترکیب افترشیو موجود است به نام Astringent استرینجنت

این ماده برای ترمیم بریدگی و خراشیدگی های احتمالی در هنگام اصلاح کاربرد دارد ولی در افترشیوهای مخصوص پوست های خشک بکار برده نمی شود بدلیل اینکه در پوست های خشک ممکن است ایجاد التهاب نماید.

افترشیو مناسب با نوع پوست

در تهیه افترشیو نوع پوست هم مهم است، پس افترشیو مناسب با پوست خود تهیه نمائید.

پوست طبیعی و نرمال

برای این نوع از پوست بالم افترشیو توصیه می شود، بدلیل اینکه این محصول به اندازه کافی به پوست رطوبت رسانی می کند و همچنین وجود مقدار الکل کم هیچگونه آسیبی به پوست نمی زند.

پوست خشک

ژل افترشیو، به موجب اینکه الکل در ژل افترشیو بکار نرفته است و یا خیلی کمتراز بالم افترشیو الکل در ژل افترشیو بکارمی رود، ژل افترشیو بر پایه آب و روغن استوارهستند.

روغن های بکار رفته جنبه ضدعفونی کنندگی در حد الکل را دارند به همین جهت برای پوست های خشک بسیار مناسب می باشند.

پوست چرب

وجود الکل در افترشیو نه تنها برای پوست چرب هیچ مشکلی ندارد بلکه الکل موجود در افترشیو عامل پاک کنندگی چربی سطح پوست می شوند، ولی با این حال بسیاری از افراد مایل هستند به پوستشان رطوبت رسانی کنند از بالم افترشیو استفاده می نمایند.

پوست حساس

برای پوست های حساس توصیه می شود از افترشیوهای بدون عطر استفاده شود به همین جهت بالم افترشیوهای بدون عطر گزینه بسیارمناسبی می باشد.

آب و هوا

در خرید افترشیو یک گزینه دیگری را هم باید مورد توجه قرار دهید از جمله آب و هوای منطقه ای که دارید زندگی می کنید

در آب و هوای مرطوب بالم افترشیو و ژل افترشیو گزینه های مناسبی هستند ولی در مناطق خشک و یا در فصل سرد سال بالم افترشیو بدون الکل مناسب می باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *