فیکساتور مو

فیکساتور مو

بعد از فرم و حالت دادن به موها برای ثابت نگه داشتن فرم مو از فیکساتور استفاده می شود، در این مقاله آموزشگاه آرایشگری هنرمند آنچه را که باید در مورد فیکساتور مو بدانیم را ارائه می دهد پس چند دقیقه ای با ما باشید.

فیکساتور مو در قوطی های اسپری به بازار عرضه می شوند، اسپری های مو پایه الکلی دارند و در زمانی که بر روی موها اسپری می شوند.

الکل تبخیر شده و مواد نگه دارنده اسپری بصورت یک لایه  نازک کاملا بر روی موها می نشیند این مواد نگهدارنده حالت تثبیت کنندگی بر روی لایه های مو ایجاد می کنند در نتیجه منجر به استحکام بیشتر فرم و حالت موها می شوند.

انواع فیکساتور

فیکساتورها به دو شکل تولید می شود.

اسپری به شکل تحت فشار گاز تهیه و عرضه می شود.

بطور معمول از این اسپری ها برای تثبیت نگه داشتن حالت مو در پایان کار استفاده می شود.

اسپری بصورت مایع

این نوع از اسپری ها تحت فشار گاز تهیه نشده و به شکل آب پاش بر روی موها اسپری می شود از این اسپری بیشتر برای فرم دهی لایه های کوچک مو استفاده می شود.

قدرت فیکساتور

فیکساتورها با توجه به قدرت نگهداری حالت مو تقسیم بندی و علامت گذاری می شوند اکثر برندهای آرایشی از سیستم شماره گذاری استفاده می کنند که قویترین فیکساتورها در شماره گذاری عدد 7 را نشان می دهد.

این در حالی است که تعدادی از برندها از رنگ برای علامت گذاری استفاده می نمایند.

هر یک از رنگ ها نشان دهنده میزان قدرت اسپری را تعریف می کنند.

در انتخاب اسپری مناسب باید به ضخامت مو توجه کرد و باید بین مو و نوع اسپری تعادل مناسبی برقرار باشد، به این معنی که نه موها را خیلی خشک کند و نه آنقدر نرم و بی‌اثر که کارآیی نداشته باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *