تمیزکردن ماشین اصلاح

سرویس و تمیز کردن ماشین اصلاح

ماشین اصلاح یکی از ابزارهای اصلی در سالن های آرایش و آرایشگاه ها محسوب می شود، که در پیرایش موهای سر و صورت از آن استفاده می شود و به دلیل استفاده زیاد از ماشین اصلاح برای جلوگیری از آسیب دیدگی و کند شدن تیغه ها باید بطور مرتب تمیز، ضدعفونی و روغن کاری شود.

این اقدام نه تنها از آسیب دیدگی و فرسودگی ماشین اصلاح شما جلوگیری می کند بلکه باعث افزایش کارائی و طول عمر بیشتر ماشین اصلاح تان خواهد شد، به همین جهت آموزشگاه آرایشگری هنرمند در این مقاله به نحوه صحیح سرویس و نگهداری ماشین های اصلاح می پردازد.

 سرویس ماشین اصلاح

قرار گرفتن خورده موها در بین سطح صیقلی دو تیغه ماشین اصلاح  منجر به  اصطکاک و سایش تیغه ها شده و اگر تمیز نشود در نهایت منجر به مستهلک و خراب شدن تیغه ها می گردد.

به همین جهت هر چند وقت یکبار تیغه های ماشین باید باز و تمیز شود، لذا با استفاده از پیچ گوشتی مناسب پیچ پشت تیغه ثابت را باز می کنیم و به آرامی تیغه ها را از ماشین جدا کرده داخل قاب ماشین را با برس مخصوص تمیزمی کنیم و با پنبه الکلی داخل قاب را ضدعفونی می نمائیم.

موهای سطح تیغه ها را با برس پاک کرده و تیغه ها را داخل آب گرم قرارداده و با مواد شوینده شسته و بعد از شستشو فورا تیغه ها را با استفاده از حوله خشک کنید، بنحوی که اثری از رطوبت بر روی تیغه ها باقی نماند.

سطح صیقلی تیغه ها را روغن کاری نمائید تیغه ها را بر روی ماشین سوار کرده پیچ ها را می بندیم.

روغنکاری

روغن برای روان کنندگی و از بین بردن اصطکاک بین تیغه ها و جلوگیری از زنگ زدگی تیغه ها و افزایش کارایی و طول عمر ماشین می شود.

بنابراین بعد از هر اصلاح ابتدا با برس ماشین را تمیز کرده و تیغه های ماشین را روغن کاری نمائید.

روغن

بدلیل اسیدی روان کننده ها خاصیت چرک زدائی روی تیغه را انجام داده به همین جهت باعث تیزکنندگی تیغه ها می شود.

چه نوع روغنی مناسب ماشین اصلاح می باشد.

داخل جعبه ماشین اصلاح قوطی روغن مخصوص ماشین وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمائید درغیر اینصورت روغن چرخ خیاطی و یا روغن پارافین برای روغن کاری ماشین مناسب می باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *