آموزشگاه آریشگری مردانه

آموزش فر کردن مو با اتو مو آموزشگاه آرایشگری

فر کردن موها معمولا به دو روش انجام می شود.

روش اول استفاده از مواد شیمیایی و دوم بکارگیری روش فیزیکی است البته در روش فیزیکی شیوه های متعددی برای فر کردن مو وجود دارد در این مقاله آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بنا دارد.

روش فر کردن موها با استفاده از اتو مو را پست نمائید امید است که مفید به فایده قرار گیرد.

استفاده از اتو این امکان را به ما می دهد تا موها را موج دار و فنری حالت دار نمائیم.

البته کافی است کمی تمرین کنید تا مهارت لازم را در فر کردن مو با اتو کسب نمائید.

آن وقت به راحتی قادر خواهید بود با استفاده از اتو، موها را به راحتی حالت دار، فرفری و زیبا حالت دهید.

مراحل فر کردن موها با اتو مو

ابتدا موها را شسته آب مو را با حوله گرفته و با کمک سشوار موها را خشک کنید.

البته قبل از خشک کردن مو با سشوار از موس استفاده کنید.

استفاده از موس، موها را در مقابل حرارت مراقبت کرده و در بهتر حالت گرفتن مو کمک می کند، در زمان سشوار کشیدن سعی نمائید با برس به موها حجم دهید این تکنیک به حالت گرفتن موها کمک می کند.

انتخاب اتو مناسب

بهتر است از اتو موهایی با صفحه باریک استفاده نمائید، هرچه صفحه اتو موی شما باریک تر باشد.

فرهای زیباتری در طول مو ایجاد می کند با این حال در انتخاب اتو مو به اندازه طولی موها دقت نمائید اتو مویی انتخاب نمائید که با اندازه طولی مو تناسب داشته باشد.

تنظیم درجه اتو مو

با توجه به جنس مو درجه اتو را بین 120 الی 150 درجه سانتیگراد تنظیم نمائید، قبل از اتو کشی روی لایه های مو را به اسپری محافظتی آغشته نموده و با استفاده از شانه مواد را در کل سطح مو پخش نمائید.

تقسیم بندی

موها را تقسیم بندی کرده و هر قسمت را به بخشهای کوچکتری تقسیم نمائید از قسمت پائین سر کار را شروع نمائید، یک لایه مو جدا کنید (هرچه لایه های جدا شده نازک تر باشد فرهای ریزتر ایجاد می شود) لایه جدا شده را از قسمت انتهای داخل اتو قرار داده و بعد از گرفتن اتو را بچرخانید تا مو دوراتو بپیچد بعد از پیچیدن اتو را به سمت نوک مو بکشید.

نکته در زمان پیچیدن مو دور اتو و کشیدن اتو نباید مکث زیادی داشت همه این مراحل باید در یک دقیقه انجام شود در غیر اینصورت با طولانی تر شدن زمان مکث احتمال آسیب دیدگی مو وجود دارد.

آخرین مرحله تمام قسمت های مو که می خواهید فر نمائید را لایه لایه جدا کرده و همانگونه که گفته شد عمل نمائید در خاتمه اگر می خواهید فرم مو همانگونه باقی بماند از اسپری فیکس کننده استفاده نمائید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *