آموزش آرایشگری

دلایل استوپ کردن مو در زمان دکلره آموزشگاه آرایشگری

در زمان دکلره کردن و روشن کردن مو یکی از مواردی که با آن مواجه می شویم، موها، همینکه چند درجه ای روشن می شوند در یک نقطه می ایستد و دیگر رنگ باز نمی کند.

در رنگ آمیزی مو به این اتفاق اصطلاحاً می گویند، موها استوپ کرده است، در این رابطه آموزشگاه آرایشگری هنرمند در این مقاله توضیحاتی ارائه داده است امید که مفید به فایده قرار گیرد.

قبل از انجام دکلره در وهله اول باید جنس موها را مورد ارزیابی قرار داد، بطور کلی موها به دو دسته تقسیم می شوند این دو دسته عبارتند از:

فئوملانین

مواد دکلره در این دسته از موها سریعتر عمل می کند.

ائوملانین

موهایی که دارای رنگدانه ائوملانین هستند به نسبت از رنگدانه های تیره تری برخوردار بوده و در مقابل رنگ آمیزی مو از خود مقاومت بیشتری نشان می دهند.

همانطور که گفته شد در مرحله اول، جنس موها را مورد بررسی قرار داده و با توجه به جنس مو از پودر دکلره و اکسیدان مناسب استفاده نمائیم.

پودر دکلره و اکسیدان مصرفی ما نسبت به جنس مو خیلی ضعیف و یا برعکس خیلی قوی نباشد.

بر فرض اگر موهای مشتری از جنس قوی باشد ما اکسیدان 6 درصد و پودر دکلره ضعیف استفاده نمائیم، بی شک موها استوپ می کند و یا اگر بیائیم نسبت به جنس موها از اکسیدان و پودر دکلره خیلی قوی استفاده نمائیم، باز هم موها استوپ می کند.

در زمان انجام دکلره صحیح با توجه به جنس موها مواد دکلره و درصد اکسیدان را مشخص کرده و با رعایت موارد فوق مواد را تهیه کرده و مکث می نمائیم.

با این حال در شرایطی با توجه به استرس، اضطراب و یا دیگر موارد باز شاهد استوپ کردن موها هستیم، در این موارد ضمن رعایت خونسردی از تکنیک شوک دادن به موها استفاده می کنیم .

مرحله اول

می توانیم با اسپری کردن آب تگری بر روی موها و یا از یک قطعه یخ بر روی ساقه موها استفاده کنیم.

مرحله دوم

با ترکیب پودر دکلره آبی و سفید و مقداری رنگ شرابی و اکسیدان 12 درصد استفاده نمائیم همچنین برای بازکردن پولک های مو از دیگر وسترها به عنوان شوک دهنده می توان استفاده کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *