اسپا چیست؟ چگونه می توان مرکز اسپا ویژه آقایان راه اندازی کرد

اسپا چیست؟

اسپا چیست؟ چگونه می توان مرکز اسپا ویژه آقایان راه اندازی کرد.

این روزها کلمه اسپا (SPA) زیاد شنیده می شود به همین جهت ما در واحد آموزشگاه ماساژ هنرمند تصمیم گرفتیم در این مقاله  اطلاعاتی درباره مراکز اسپا و چگونگی راه اندازی یک مرکز اسپا ویژه آقایان، همینطور تجهیزات و نوع خدمات ارائه شده در مراکز اسپا را با شما در میان بگذاریم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

انتخاب نام مرکزاسپا

نام اسپا برگرفته از نام شهری در بلژیک بوده و بدلیل داشتن چشمه های آب معدنی به یکی از شهرهای توریستی تبدل شده است و از آنجاییکه مراکز اسپا ازآب های معدنی ویا آب دریا برای خدمات درمانی استفاده می کنند نام اسپا برای این مراکز برگزیده گردید.

چه خدماتی در مراکز اسپا ارئه می شود؟

اسپا به مکانی اطلاق می شود که با استفاده ازآب های غنی شده معدنی ویا آب دریا برای حمام درمانی استفاده می شود البته درتعریف انجمن بین المللی اسپا کسب وکاری را به عنوان مرکز اسپا می شناسد که حداقل دو نوع خدمات به مشتریان خود ارئه دهد، خدماتی که بطور معمول به مشتریان درمراکز اسپا داده می شود شامل:

اسپا چیست چگونه می توان مرکز اسپا ویژه آقایان راه اندازی کرد

۱-ماساژ                                                       ۲-مراقبت ازپوست

۳-مانیکور وپدیکور                                           ۴-خدمات آرایشی

اینها خدماتی است که بطور روزانه در مراکز اسپا به مشتریان ارائه می گردد، شما می توانید تصمیم بگیرید چه خدماتی را در مرکز اسپا خود ارائه نمائید.

تجهیزات مناسب برای راه اندازی مراکز اسپا

تجهیزاتی که درمراکز اسپا نیازدارید بستگی به نوع خدماتی دارد که شما قصد دارید در این مراکز ارئه نمائید به همین جهت برای ارئه خدمات مطلوب نیاز به تجهیزات زیر ساختی مناسب دارید تا قادر باشید بهترین نوع خدمات و سرویس را به مشتریان خود ارئه نمائید همینطور طراحی فضای شیک ومدرن که مراجعه کنندگان درآن احساس آرامش کنند می تواند در افزایش مشتریان شما نقش داشته باشد.

انتخاب نیروی انسانی متخصص وماهر

اسپا چیست چگونه می توان مرکز اسپا ویژه آقایان راه اندازی کرد

در جذب نیرو تلاش کنید از افراد متخصص و ماهر که از دانش ، مهارت و تجربه بالای برخوردار هستند استفاده نمائید همچنین کادرها علاوه بر مهارت در حرفه مد نظر از مهارتهای نرم از قبیل مهارت مشاوره ، برخورد با مشتری، ارتباطات و اخلاق حرفه ای  برخوردار باشند.

انتخاب نام مناسب برای مرکز اسپا

برای بهتر دیده شدن مرکز اسپا نیاز به طراحی یک لوگوی مناسب است همینطور انتخاب نام مناسب و مدرن که در بهتر دیده شدن مرکز اسپا شما نقش موثری دارد.

انتخاب مکان مناسب جهت راه اندازی مکان اسپا

 

اسپا چیست؟ چگونه می توان مرکز اسپا ویژه آقایان راه اندازی کرد

یکی دیگر از نکات کلیدی و مهم در راه اندازی مرکز اسپا انتخاب مکانی است که قصد دارید مرکز اسپا را در آنجا راه اندازی کنید پس قبل از هر اقدامی به این نکات توجه کنید.

مکان اسپا باید براحتی در دسترس باشد.

دارا بودن پارکینگ یکی از موضوعات اصلی محسوب می شود.

مکان اطراف باید جذاب و امن باشد تا مشتریان در آن منطقه احساس امنیت داشته باشند.

اسپا در آرایشگاههای مردانه

بسیاری از افراد فکر می کنند اسپا مختص خانم هاست  اما برخلاف تصور این افراد بسیاری از آقایان از خدمات مراکز اسپا که مختص آقایان است استفاده می کنند.

و این در شرایطی است که بسیاری از سالن های آرایش مردانه با انتخاب فضای بزرگتر و تغییر چیدمان، سالن های خود را به مرکز اسپا تبدیل کرده  و خدمات اسپا را بصورت کاملا تخصصی و حرفه ای به مشتریان خود خدمات تخصصی زیبایی، مراقبت از پوست و مو و ماساژ را سرویس می دهند.

بسیاری از آقایان برای تقویت روحیه و ایجاد آرامش درونی از این خدمات استفاده می کنند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *